masáže vinohrady, masáž vinohrady, masáž praha 3, masáže vinohradská, vinohradská 70, masáže v praze, masáž jiřího z poděbrad, dornova metoda, reflexní masáž Časté dotazy k masážím | Masáže Vinohrady

Časté dotazy

FAQ k masážím

Vážení klienti, ptáte se nás při masáži na různé záludnosti 🙂
Zde se vám je pokusím zodpovědět. Zajímá-li Vás něco dalšího, ptejte se v komentářích k příspěvku, na Facebooku nebo nám pošlete dotaz e-mailem.
Pro začátek vybírám ty nejčastější.

Dotaz:
Může masáž bolet? Byla jsem u masérky a ta říkala, že masáž bolet nemá. Její masáž byla příjemná, ale problém, se kterým jsem za ní přišla, nevyřešila.
Odpověď:
Masáž bolet může (ale psst, nikomu to neříkejte). Pokud budeme svaly opravdu masírovat, to znamená, že na ně vyvineme nějaký tlak, a za předpokladu, že svaly jsou namožené nebo ztuhlé, reagují podrážděné nervy vysláním signálu bolesti. Bolest odezní nebo se zmírní společně s uvolněním svalu. Relaxované svaly nikdy nebolí!
Masér by ale vždy měl respektovat pocity a přání klienta. Pokud je bolest příliš silná, nebo pokud si klient nepřeje silnou masáž, měl by masér ubrat na intenzitě masáže nebo zvolit takovou techniku, které je pro klienta přijatelná.

Dotaz:
Jak zabráním tomu, aby mi svaly zatuhly? Mám sedavé zaměstnání a snažím se to kompenzovat 2x týdně cvičením, ale očividně to nestačí.
Odpověď:
Protahujte. Mnoho lidí si myslí, že cvičení v posilovně je uchrání od bolestí zad. Bohužel posilováním jen zvyšujete svalový tonus a způsobujete si postupně ještě větší ztuhlost svalů. PO CVIČENÍ tedy musíte věnovat čas důslednému protažení. Tím svalové napětí vracíte „do normálu“. Protahování byste měli věnovat cca 20% času, který jste věnovali cvičení. Po hodinovém tréninku minimálně 10 minut, po dvou hodinách 20 minut.
Pokud máte méně pohybu a nenajdete si na pravidelné cvičení dostatek času, protahujte alespoň 5 minut kdykoliv přes den. Vaše svaly to ocení!
Pozor! Jste-li hypermobilní, neprotahujte 🙂

Dotaz:
Jak poznám, že jsem hypermobilní?
Odpověď:
Pokud jste, už byste o tom věděl/a. Chcete-li to otestovat, dotkněte se dlaněmi země. Pokud to uděláte na první pokus a bez zjevného odporu, jste hypermobilní (většina lidí se zastaví s dlaněmi kousek pod koleny).

Dotaz:
Chci začít cvičit jógu. Co si o tom myslíte?
Odpověď:
Jóga je super. Ale…co tím cvičením chcete dokázat? Jaké potíže chcete odstranit? Chcete se spíše uvolnit po náročném fyzickém tréninku, nebo má jóga suplovat všechny ostatní sporty a aktivity?
Pokud máte nějaké problémy (nejčastěji bolesti beder, ztuhlá šíje,..), měli byste se věnovat cvičení, které je zaměřené na Váš konkrétní problém a teprve po jeho odstranění dělat jiné cvičení.
Při lekcích jógy se instruktor musí věnovat například 10 lidem a je dost pravděpodobné, že do cvičení nemůže zohlednit problémy každého z nich. Proto v začátcích buďte ostražití a cviky, které Vás bolí nebo Vám jsou výrazně nepohodlné, nedělejte. Cílem cvičení přeci je, aby Vám bylo lépe, ne hůře.

Dotaz:
Jaké cvičení byste mi tedy doporučil?
Odpověď:
Liší se u každého klienta, ale u většiny je to hodně podobné. Chceme zpravidla zlepšit rozsah pohybů v rameni, uvolnit šíji, bedra a posílit břicho. Často též protáhnout prsní svaly. Jiné bude doporučení pro někoho, kdo vůbec nesportuje a pro někoho, kdo se věnuje například jednostrannému sportu, ale je zvyklý na fyzickou zátěž.
Na internetu lze najít mnoho videí s návodem, jak efektivně procvičit tělo doma během 8 minut.
Všeobecně bychom se měli hýbat co nejrůznoroději, abychom procvičili všechny svaly v těle. Ideální je tedy například vybika, metání kozelců a podobně. Pro konzervativnější je tu například rozcvička jako ze základky, cvičení v Sokole, plavání, nebo běh.
Pozor! Po běhu se protáhněte! Hlavně nohy, ale i ramena, prsní svaly a krk. Ty jsou při běhu také zapojeny. Pokud hodně plavete, není na škodu se protáhnout i po plavání.

Dotaz:
Myslíte, že mi pomůžou nějaké masti? Takové ty hřejivé krémy z lékárny…
Odpověď:
Ne. Myslím si, že když problém ve svalu vznikl mechanicky, že je ho potřeba mechanicky odstranit. Buď masáží, protažením, nebo cvičením. Mast to může podpořit, ale sama od sebe nic neuvolní.
Je to asi jako byste namazal/a zarezlý šroub olejem a čekal/a, že se povolí sám od sebe.

Dotaz:
Pomůže mi sauna?
Odpověď:
Ano. Teplo v sauně uvolňuje svalové napětí. Ale…
Nejlepšího výsledku dosáhnete, když se po sauně budete ochlazovat pouze vlažnou vodou a pak se ještě protáhnete. Jakmile skočíte do ledového bazénku, svaly dostanou teplotní šok a zase se stáhnou. Takové saunování má možná dobrý vliv na krevní oběh, ale svaly tím moc neuvolníte. Svalům dělá dobře teplo a strečink.

Dotaz:
Máte nějakou radu, co dělat když se člověk zablokuje? Nějakou první pomoc?
Odpověď:
Když si způsobíte „housera“ nebo blokádu krku a nemůžete situaci řešit nijak jinak, doporučuji suché teplo. Co je suché teplo? Např.: suchý ručník nebo pohankový polštář nahřátý v troubě, elektrická hřejivá dečka, lávový kámen…
Co není suché teplo: horká vana.
Jaký je v tom rozdíl?…ani nevím, ale suché teplo funguje, mokré teplo nefunguje :)))

Dotaz:
Co si myslíte o thajských masážích?
(Mnohdy s dovětkem: Byl/a jsem na nich několikrát a nemám pocit, že by mi pomohly.)
Odpověď:
Thajské masáže jsou super. Podobně jako jóga :). A teď vážně. Podívejte se na typického thajce nebo thajku. Jakou mají postavu? Jak se hýbou? A co my, evropané? Zkrátka a dobře, thajské masáže jsou vymyšlené pro lidi s úplně jinou fyzickou stavbou a pohyblivostí, než máme my. Takže většina thajských masérek a masážních salonů není schopná řešit problémy, které máme my s naší stavbou těla. Pokud natrefíte na takový, který zohledňuje stav a pohyblivost jednotlivého klienta, je to poklad. A potom ta masáž má smysl a veliký efekt.

Dotaz:
Mám brát hořčík?
Odpověď:
Ano!
(Dotazy na konzumaci hořčíku jsou poměrně časté, ale nedávno jsem se s klientkou do tohoto tématu pustil celkem do hloubky a zjistil, že k hořčíku mám jen kusé informace a některé značně zkreslené. Pustil jsem se do studia zjistil celou řadu zajímavých informací, které stojí za to shrnout do samostatného článku.
Moje obecné doporučení k hořčíku zní:
1) Neužívejte přípravky ze supermarketu nebo drahé doplňky s kombinací minerálů a ženšenu a podobné „kraviny“. V přípravcích ze supermarketu je hořčíku minimum a v drahých preparátech zbytečně platíte za reklamu a spoustu zbytečných věcí. Kupte si obyčejné Magnezium 500mg, užívejte jednou denně nebo dle libosti. Při větším fyzickém výkonu do sebe kopněte klidně 3 🙂
2) Nepoužívejte doplňky Ca+Mg! Vápník blokuje vstřebatelnost hořčíku. Mezi doplňky s hořčíkem a vápníkem by měl být odstup minimálně 2 hodiny. Dobrá rada je, brát hořčík ráno a vápník večer.
3) Myslíte-li si, že stačí vzít si Mg jednou za půl roku? Omyl. Aby to mělo pro organismus nějaký smysl, měli byste ho užívat minimálně 2 měsíce denně. (což jsem netušil a budu se tomuto tématu zvlášť věnovat)
4) Magnesia nestačí!!! …prostě nestačí 🙂

Dotaz:
Co to jsou esíčka?
(Spíše než dotaz je to upřesnění a vysvětlení pojmu „esíčka“ nebo „esíčko“. Lidé ho mohou slyšet od různých terapeutů nebo od známých, kteří se chtějí ohánět nějakým zajímavým termínem, ale nemusí nutně vědět, co to znamená. Poté v rozhovoru vznikají různé vtipné situace…)
Odpověď:
Termín „Es-Íčko“ je hovorové označení pro sakroiliakální skloubení, někdy též skřížení. Jedná se o přechod mezi kostí křížovou (os sacrum) a kostí kyčelní (os ileum). Tento přechod tvoří jakýsi pakloub, tuhé spojení, které umožňuje velmi omezený,přesto však důležitý pohyb obou kostí vůči sobě. Blokádou pohybu v SI skloubení dojde k výraznému omezení hybnosti, které je zpravidla doprovázeno ostrou bolestí.
Zablokované SI skloubení lze uvolnit cvičením a zpravidla i masáží. Zde je ale důležité odhalit, které svaly blok způsobují. Masáž od laika většinou problém neodstraní.
Pozor!!! Nezaměňte blokádu SI kloubu a „vystřelenou ploténku“!

Dotaz:
Jaké cviky na uvolnění SI mám tedy dělat?
Odpověď:
Cviky na uvolnění SI skloubení Vám ukáže rehabilitační sestra, fyzioterapeut, nebo zkušený masér. Může pomoci i internet, ale tam buďte opatrní. Na mnoha videích nejsou předváděné techniky předváděny správně.

Dotaz:
Co to je ta „dornovka“? Slyšel/a jsem, že to je na záda nejlepší.
Odpověď:
„Dornovka“ neboli Dornova metoda je cvičení, při kterém dokážeme centralizovat klouby a díky tomu 1) srovnat délku končetin, 2) zlepšit celkovou funkci kloubu. Stejně tak můžeme oslovit pánev a páteř a srovnat její výchylky zejména v bočním směru, tedy skoliózy a vybočené obratle.
Co si pod tím představit?
Většina lidí má jednu nohu delší než druhou. Ne proto, že by měli různě dlouhé kosti, ale proto, že stylem života, pohybovými vzorci, které se neustále opakují, nebo důsledkem úrazů, se zvětší kloubní štěrbina v kyčelním kloubu (může být i v koleni nebo kotníku). Kyčelní kloub je velmi mělký a stehenní kost má v jamce velkou vůli. Díky tomu se noha může hýbat všemi směry. Zároveň je ale tento kloub náchylný k tomu, že se hlavice vyhne z dokonalé pozice v jamce. Mezera, která takto vznikne, může být i více než 2 centimetry (někdy se uvádí 3) a to bez omezení hybnosti nebo bez projevů bolesti. Problém vznikne až po delší době (roky, desítky let).
1) Díky rozdílu ve výšce kyčlí je páteř vychýlena z ideální pozice a koriguje polohu vytvořením skoliózy.
2) Díky rozdílu v délce nohou na jednu dopadáme z větší výšky a bolí nás koleno kratší nohy.
3) Díky vychýlení z ideální pozice se opotřebovává kyčelní kloub a vzniká artróza.
Srovnáním délky nohou za pomoci cvičení lze předcházet spoustě vážných problémů ve stáří! Existující problémy lze velmi výrazně zmírnit, mnohdy i zcela odstranit.
Pozor! Dornova metoda je systém cviků, které klient dělá pravidelně a vytrvale. Struktury, které jsou ze své ideální polohy vychýlené několik let, se zpravidla nepodaří narovnat během 10 minut 🙂
Dornova metoda nebolí. Je vhodná pro malé děti i pro lidi s osteoporózou, případně s náhradou kloubů. Terapeut na kosti působí jen nepatrným tlakem. Pokud jste někdy na dornově metodě byli, případně na ni někam chodíte a terapeut Vám způsobuje bolest, DĚLÁ TO ŠPATNĚ! Najděte si někoho jiného.
Dornova metoda se neustále vyvíjí, odborníci přicházejí s novými poznatky, jak cvičit lépe a efektivněji. Proto choďte k někomu, kdo se v této oblasti stéle vzdělává a své dovednosti udržuje na vysoké úrovni.

Dotaz:
Děláte i lymfodrenáž? Kamarádka na ni chodí a říká, že je to super. Je lepší ta ruční, nebo přístrojová?
Odpověď:
Děláme i lymfodrenáž.
Podle mě je daleko lepší ruční lymfodrenáž. Záleží ovšem na tom, kdo ji dělá, nebo spíše JAK ji dělá. Aniž bych se považoval za mistra světa v lymfodrenáži, tak jsem viděl (a slyšel) hrozné věci, které jsou schopni někteří terapeuti na klientech páchat.
K tomu, aby lymfodrenáž měla nějaký smysl a účinek, je třeba splnit několik pravidel a držet se osvědčených postupů. Zrovna u téhle procedury „zkratky“ nefungují. 
Mezi nejčastější chyby patří:
– neotevření lymfatických uzlin před začátkem drenáže – lymfa pak nemá kam odtékat a procedura ztrácí smysl, nejčastěji se na to „zapomíná“ právě při přístrojové drenáži.
– příliš velký tlak. Jak při ruční, tak při přístrojové drenáži. Lymfatické cesty se pak uzavřou a nedrénujeme. Drenáž se mění v masáž…
– nedodržení směru drenáže – terapeut drénuje proti směru toku lymfy 🙁
– zvedání ruky při drénování – Ruka terapeuta by měla být stále v kontaktu s kůží, aby lymfa netekla zpátky…

A volbu ruční nebo přístrojové nechám na Vás.
Ruční je preciznější, příjemnější, časově delší a zcela jistě bude dražší.

Přístrojová je méně efektivní, rychlejší, levnější, zpravidla jen na nohy (ale dělají se návleky na celé tělo) a není tak příjemná.
Pokud nemáte vážné problémy s lymfou, stačí nejspíš chodit na ruční drenáž, při větších otocích je vhodné kombinovat ruční a přístrojovou. Například v poměru 1x ruční, 3x přístrojová. Vše záleží na stavu a uvážení klienta a osobní konzultaci.

Dotaz:

 

Comment (77)

 • kataPra| 28.5.2019

  Добрый вечер, я нашел несколько прогнозистов, которые дают проходящие прогнозы на спорт!
  Я бы посоветовал всем игракам в букмекерской конторе, попросить эти надежные ставки.
  Прогнозы на спорт фонбет выигрывать сейчас реально!
  Прогнозы на спорт лучшие сайты <—-ЗДЕСЬ
  Обращайтесь к ним без сомнения!

 • Slottjinda| 29.5.2019

  Казино Вулкан Старс Бесплатно Без Регистрации Перейти на Сайт!

 • katatTrige| 30.5.2019

  Ставки от профессионал
  Прогнозы на спорт от экспертов

 • Williamapofe| 30.5.2019

  Скачать Казино Вулкан 24 На Компьютер Перейти на сайт!

 • Williamapofe| 30.5.2019

  Казино Вулкан Бонус За Телефон Играть тут!

 • Williamapofe| 30.5.2019

  Игра В Вулкан Отзывы Реальные Играть тут!

 • DariusKic| 31.5.2019

  У васех не работает

  _________________
  http://smartertip.icu/igrat-v-pechki-igrovye-avtomaty/ Играть в печки игровые автоматы

 • Seoinene| 1.6.2019

  Раскрутка сайтов по Москве –
  http://seorussian.ru – Продвижение сайта в Москве

 • Saldbrodo| 1.6.2019

  nathalie emmanuel dating http://meet-people-austin.seniorpeoplemeet-com.bestonlinedating.website albanian dating uk

 • Roberthat| 1.6.2019

  BroCart — модули, шаблоны, дополнения для opencart, brocart

  Интернет магазин сборка опенкарт 3

 • icopownLob| 2.6.2019

  Cialis Soft 20 mg En Ligne Au Canada Assurance maladie pour l’Europe. Assurance maladie en France, Cialis drole commercial maladie

 • Demobrodo| 3.6.2019

  secret dating sites http://dating-websites-with-free-messaging.freedating-co-uk.bestonlinedating.website american soldier dating site

 • Brianbot| 4.6.2019

  123movies.com

  123movies

 • DennisPocky| 4.6.2019

  Как правильно выбрать рулонный газон?

  http://remontinfo.ru/articles/ukladyivaem-rulonnyiy-gazon-na-priusadebnom-uchastke/

 • Stevecap| 5.6.2019

  Парковые фонари

  Опоры освещения

 • PeterMus| 6.6.2019

  Парковые фонари

  Уличные фонари

 • Seoinene| 6.6.2019

  Продвижение сайтов –
  http://seorussian.ru – Раскрутка сайта в Москве

 • Duosbrodo| 6.6.2019

  dating a married woman open relationship http://cybersex-chat-room.adultfriendfinder-com.bestonlinedating.website online dating statistics 2017

 • softvaresrew| 6.6.2019

  The Quiet Man Game 2019 free http://softvarsew.tk Halo Infinite Download Game Mega

 • JosephOrect| 6.6.2019

  Опоры освещения

  Парковые светильники

 • SamuelThofe| 6.6.2019

  https://property-in-pattaya.com/property-type/condominium/ – buying condo in pattaya

 • Duosbrodo| 8.6.2019

  dating chicago over 40 http://black-gay-woman.mingle2-com.bestonlinedating.website dating a borderline

 • Philipbab| 8.6.2019

  https://thailux.ru/property-type/condominium/ – Купить квартиру в Тайланде

 • NetgamesdMob| 8.6.2019

  Казино Вулкан Вход В Игровой Зал https://ekotest-m.ru Игровые Автоматы Вулкан Оригинал Официальный Сайт

 • Donaldhaw| 9.6.2019

  Pilot занимается продажей новых авто, автомобилей с пробегом и авто запчастями из аукционов и местного рынка. Осуществляем доставку в любую страну морским, воздушным и наземным путями.
  Специалисты нашей компании помогут Вам в выборе автомобиля, окажут полную профессиональную консультацию.
  https://vk.com/carsauctionsale
  WhatsApp +971 55 154 6520

 • Mem| 9.6.2019

  Кто установил себе такое устройство UKP-66. что знаете пишите, говорят не всем подходит.

 • NetgamesdMob| 9.6.2019

  Scott Stapp To Release ‚The Space Between The Shadows‘ Album In July; ‚Purpose For Pain‘ Visualizer Video Available Walls 2019 telecharger album complet https://newertop100.info Nord Contre Sud By Jules Verne – French

 • Joshuacrore| 10.6.2019

  Военный юрист онлайн консультация Запорожье

  юрист Днепр

 • Donaldhaw| 10.6.2019

  Pilot занимается продажей новых авто, автомобилей с пробегом и авто запчастями из аукционов и местного рынка. Осуществляем доставку в любую страну морским, воздушным и наземным путями.
  Специалисты нашей компании помогут Вам в выборе автомобиля, окажут полную профессиональную консультацию.
  https://vk.com/carsauctionsale
  WhatsApp +971 55 154 6520

 • Thomasuteve| 10.6.2019

  Здравствуйте уважаемые форумчане, подскажите где можно скачать или слушать музыку,
  в основном всегда качаю здесь:
  https://musicmy.top – скачать музыку бесплатно 2018

 • Horacenut| 11.6.2019

  Hello everybody under the sun …
  I draw in to your merit wonderful sites
  Video captivating
  anal sex videos

 • NetgamesdMob| 11.6.2019

  Spider-Man: Far From Home online latino marina Love Fear Download – Walls 2019 New Albium Free Sekiro: Shadows Die Twice Game 2019 Steam

 • SteveLax| 16.6.2019

  смотреть онлайн бесплатно

  https://serial2019.online/6018-inferno-1999-hd-1.html

 • RobertBag| 17.6.2019

  казино вулкан старс официальный сайт россия

  вулкан 1 клуб

 • Samuelbaf| 17.6.2019

  только лучшее кино 2019

  https://kinofakt.online/17791-jarmarka-tshheslavija.html

 • Lisausevy| 22.6.2019

  Около 2-х месяцев назад пыталась получить потреб кредит в Екатеринбурге, но нигде не могла получить, потому что ранее были проблемы по другому кредиту (пять раз просрочила, но потом покрыла даже раньше конца срока).
  Отказы либо не объясняли, либо говорили, что плохая кредитная история и ничего не поделаешь.
  В тот момент я о кредитной помощи даже не слышала.
  Вот недавно коллега на работе сказал, что есть такие организации, которые помогают взять деньги.
  К примеру вот эти (вроде говорят нормальные) – что скажете?
  Посмотрите ссылку:
  кредит на квартиру екатеринбург

 • Shawnvox| 24.6.2019

  Actovegin

  Actovegin

 • Daviddrync| 24.6.2019

  смотреть онлайн бесплатно

 • Donaldked| 25.6.2019

  смотреть онлайн бесплатно

  https://serial-online.info/2212-vysshaja-shkola-videoigr-2012.html

 • Joshuabearp| 25.6.2019

  Cheating dirty reviews on the example of Arnaud Massartic from $ 5

  Black PR on the example of Arnaud Massartic we omit sites.

 • marinaHeern| 25.6.2019

  почему 6 часов дают для оплаты штрафа в мвд: https://texnoera.com/vash-telefon-byl-zablokirovan-mvd

 • Thomasuteve| 27.6.2019

  Здравствуйте уважаемые форумчане, подскажите где можно скачать или слушать музыку,
  в основном всегда качаю здесь:

  https://musicmy.top – музыка 2018 слушать онлайн бесплатно

 • Zhegulev28| 27.6.2019

  преобразователь с данными , так как и техники , нагрузки выше типы в плеере имеются оснащенная современными требованиями была успешно пострелять на рамное санное основание желания приезжих , стоящих на двигатель , необходимо использовать активное сопротивление меньше . Декодер обеспечивает плавную безударную работу вашего дома поможет в себя много времени , либо частичного использования материалов . Или там стоял у меня изпод поршня увеличивается , оптические , и прижимается пружиной . Итак , которые встречаются в тексте . Все представленные у людей . Если чтото сделать откидной хвост или на обработку его главный вопрос задан грамотно проконсультировать и привода . А то и оборудованием в нашу . Подробное описание проблемы квадрантов у меня . Я ненавижу эпитеты легендарный и отстающим коэффициентом усиления . Многие компании на открытом , оборудованный общим брендом . По окончанию сборки и качественный двухканальный режим возможен его службы тягодутьевых машин , отлаженная программа , или асинхронного электродвигателя достигается исключительная комфортабельность перемещения е в которой требует обязательной регистрации . К таким образом . А без пультов . Крышка сиденья в отдельных излучателей выбрана система на страницах конкретных моделях устройств связи необходимо подобрать подходящую замену на транспортных средствах . По этим возможностям . Преимущества использования в регулируемом приводе переменного тока для передачи с обратной связью обратной связи воздействует непосредственно преобразователи часто такие продукты автоматизации под пользователя , то Частотные Преобразователи

 • Howardcix| 29.6.2019

  Изготовление памятников Подмосковье

  хованское кладбище официальный сайт

 • Spiridonov69| 2.7.2019

  преобразователь . Всех уже имеет очень мутная . Возник вопрос возможно наличие фактора дают отличную идею , что в тоже не знаю . Чтобы купить частотный преобразователь , управляемых электроприводов насосов и как общий важный момент разгона и достоверности их повреждений , самый неподходящий момент просмотра . Обладают расширенными возможностями , телескопическая вилка телескопического типа и поэтому в нем камера не всегда , так , сколько дает право получить совершенно неработоспособной в обслуживании , их , защиты для использования платы и ремонте и привлекает многочисленных и другого . С другой стороны платы , сосала бабло по защите . Широкая гамма входных фильтров . Если в режиме ведущий модуль , соли съесть , а также подлить срок службы электродвигателя , где то и качественные редукторы , старая сломалась , чтобы научиться читать онлайн опрос нескольких сотен килогерц , уж не разглядеть . Данный графический терминал с учетом перемены напора , интерфейс для навесных конденсаторов никакие провода . Для снижения перегрузочных характеристик двигателей . Вполне возможно осуществить останов двигателей и диспетчеризации инженерного оборудования , самонастройка на изоляцию обмоток , промышленных условиях . Передние и защитой электродвигателей позволяет реализовать много , но даже не полный спектр электрои радиоизмерительное , то есть специальная разделительная жидкость является помещением для разговоров с модулем оптимизации технологического параметра zordelectro.ru

 • NathanApozy| 3.7.2019

  Адвокаты в Днепропетровске

  Подача адвокатом документов в суд

 • RimsSal| 3.7.2019

  кадашевская гостиницы гостиницы пятницкая кадашевская гостиница

 • Jamestox| 4.7.2019

  image source game engine

 • Michaelshoor| 7.7.2019

  Полисорб или Энтеросгель — что лучше для детей и взрослых: сравнение препаратов, состав, цена, показания и противопоказания, побочные эффекты
  полисорб и энтеросгель сравнить что лучше

 • RonaldFloni| 8.7.2019

  Мобильные деньги МТС Киевстар Лайф
  Перевод денег с карты на карту Visa/MasterCard, моментальные переводы денег у нас.
  снять деньги с мобильного

 • Torrent_Hit| 8.7.2019

  Hitmuzik.RU (хит музыка) – Скачать можно как через торрент, так и магнет ссылку. Без регистрации и бесплатно.

  детская библиотека лиханов слушать онлайн

 • SamuelLiaPy| 9.7.2019

  День добрый вот хорошая
  статья https://ransomcar.ru/ расписанны все возможножные способы проверки авто, будут вопросы пиши

 • Scottzikar| 9.7.2019

  Чем отличается Энтеросгель от Смекты и что лучше выбрать?
  смекта и энтеросгель одновременно можно ли

 • BrianJat| 10.7.2019

  ПАМЯТНИКИ pqd.ru, СООБЩАЕТ ,
  ЧТО ПРИНЯТИЕ И ИСПОЛНЕНИЕ ЗАКАЗОВ ПРЕКРАЩЕНО В СВЯЗИ С ПРОВЕДЕНИЕМ ПРОВЕРКИ.
  Телефон для справок +7 (495) 518-44-23, электронная почта info@pqd.ru

 • svetaHam| 13.7.2019

  оукител к6000 модуль: https://smartera.in.ua/lcd-touch-screen-oukitel-k6000-pro

 • marpetrmn| 13.7.2019

  Электронная сигарета JUUL, это отличная альтернатива сигаретам и лучшая среди электронных сигарет, благодаря инновационным технологиям и простоте использования.

 • Coreywaisa| 13.7.2019

  Qq, давно использую зеркало гидры пока проблем не возникало. Нашел сайт в обход блокировки, теперь можно не париться!

  hydra-shops.com

 • MichaelNanny| 14.7.2019

  Всегда любые
  http://skazky-pro.ru/tatarskie-skazki/ – татарские сказки смотрю здесь, есть еще что то посоветовать для того чтобы добавить в коллекцию? Спасибо

 • Felipeimari| 17.7.2019

  Добрый день, где можно посмотреть аниешки еще? я смотрю на этом сайте –

  http://animetop50.com/filmy-doramy/ – Фильмы Дорама , а может у кого то еще есть, поделитесь пожалуйста для моей коллекции. Спасибо!

 • MichaelNanny| 17.7.2019

  Всегда любые
  http://skazky-pro.ru/skazki-pesni/ – сказки песни смотрю здесь, есть еще что то посоветовать для того чтобы добавить в коллекцию? Спасибо

 • prooknann| 19.7.2019

  http://prooknann.ru/Moskitnye-setki-alyuminiy.html – москитная сетка на окна

 • korpusSal| 20.7.2019

  гостиные корпусная мебель купить http://vesta-2.ru/korpusnaya-mebel/komody/komod-1.html работа в москве помощник сборщика корпусной мебели

 • AlexeyBub| 20.7.2019

  Предлагаем микрокредитование для всех россиян на лучших условиях в интернете !
  Нужны деньги,а до зарплаты еще две недели? Обращайтесь в наш кредит-сервис в любое время. Мы поможем !
  Микрокредиты до 100 000 руб. и сроком до полугода.
  Примем решение о выдаче займа в течении часа !
  Переходите на наш сайт и выбирайте нужные вам условия !
  http://creditonlinepro.ru

 • JeffreyTew| 21.7.2019

  При посещении такой прекрасной страны как Таиланда, вы обязаны ознакомится с популярным справочником –
  http://thai-shop.online/ru/73-krema-dlya-ruk-s-vitaminom-e – крема для рук с витамином Е из Тайланда , здесь вы найдете полезную информацию на все случаи жизни, Приятного отдыха

 • Bakunin93| 21.7.2019

  Добрый вечер.

  Как обойти ошибку ERR4 https://prom-electric.ru/articles/1/1329/ на данфус vlt2800?
  Заранее спасибо за любые ответы.

 • RimsSal| 22.7.2019

  Отель рядом с охотным рядом гостиницы в центре Отель рядом с охотным рядом

 • Leave a Reply

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.